— Молитва за померлих

*  Чого не покидає людина, вийшовши з тіла?
Церкви, а залишається її членом.

* Який – обов’язок тих, ща залишилися на землі?
Молитися за неї.

* В що вірує Церква?
В те, що молитва полегшує посмертну долю людини, і що Господь приймає молитви не тільки за померлих праведників, але й за грішників, що потерпають у муках.

* Які молитві мають особливу силу?
Ті, що лунають на Літургії.

* Як про це говорить святитель Григорій Великий?
“Святе жертвоприношення Христа, нашої спасительної Жертви, подає велику користь душам навіть після смерті за умови, що їхні гріхи можуть проститися в майбутньому житті. – Тому душі покійних іноді просять, щоб за них булла відслужена Літургія”.

* Що попросив, уві сні, святитель Феодосій Чернігівський ієромонаха, що сидів біля його мощів?
Щоб той помолився, на Літургії, за упокій його батьків – ієрея Микити і Марії.

* Що сказав ієромонах святителю?
“Як можеш ти, о святителю, просити моїх молитов, коли ти сам стоїш перед Небесним Престолом”?

* Що відповів святитель?
“Так, це вірно, але приношення на Літургії сильніше за мої молитви”.

* Чим є Літургія?
Жертвою, що  приноситься “за життя світу”, тобто за живих і померлих.

* Яке є прохання у колінопреклонних молитвах на свято П’ятидесятниці?
“За тих, що в пеклі утримуються”, щоб Господь упокоїв їх “у місці світлому, місці квітучому, в місці прохолоди”.

* Що може Бог, молитвами живих?
Полегшити загробну долю померлих, звільнивши їх від мук і удостоїти спасіння зі святими.

* Що відповів череп святому Макарію Єгипетському на питання –”Хто ти”?
“Я був жерцем ідолопоклонників, які жили на цьому місці, а ти – авва Макарій, що має в собі Святого Духа; коли, змилосердившись над тими, які перебувають у вічній муці, ти молишся за них, вони отримують деяке полегшення”.

* Що ще сказав череп Макарію?
Про те, що “мука ідолопоклонників не найстрашніша, оскільки нижче за них у пеклі страждають християни, які не виконували волі Божої”.

* За яких Православна Церква не молиться, за Літургією?
За нехрещених і, іновірних християн.