О храме

 

 

Храм-каплиця на честь святого Архістратига Михаїла була збудована у 1903 році Степаном Добровольським, капітаном Ковельського піхотного полку.

 У його сім’ї сталась трагедія – на 13-му році життя відходить у вічність єдина дочка. Щоб полегшити біль втрати, через 5 років, після її смерті, він споруджує храм-каплицю. І до нині, з правої сторони від входу в храм, знаходиться склеп-могила Ольги Степанівної Добровольської, що народилася 30 червня 1885 року, а померла 11 квітня 1898 року.

Церковна громада і церковна Рада були зареєстровані 28 серпня 1948 року Уповноваженим Ради у справах релігїї, при Волинському Облвиконкомі М.Д. Діденком.

Першим настоятелем храму був Марковський Олексій Євсейович, з містечка Клевань, Рівненської області. Його матушка Валентина Іванівна народилась у Володимирі-Волинському. У 1954 році о. Олексій виїджає до м. Миколаєва.

З 1955 року настоятелем Свято-Михайлівського храму стає о. Георгій Тарасович Демчук, 1902 року народження. Походив він з с. Тинявки, Кременецького р-ну, Тернопільскої області. Матушка Віра Станіславівна – була родом з Каменя-Каширського. У 1958 році батюшка помер від сердечного нападу, поховано біля храму. З 1958 настоятелем призначено протоієрея Димитрія Дорофійовича Вагатовича, уродженця с.Заяче, Локачинського р-ну, Волинської обл. Його матушка Маріоніла Ульянівна – родом з с. Бережки, Дубровицького р-ну, Рівненської області. Отець Димитрій відійшов у Вічність у 1983 році. похований біля Свято-Михайлівського храму.

У 1983 році настоятелем призначено священника Олександра Іоновича Ничипорука з Рівненської області. Його матушка Зінаїда Михайлівна родом з с. Даничів, як і сам Настоятель.

На сьогоднішнй день (станом на 1 січня 2012 року) клир св. Михайлівського храму складається з настоятеля прот. Олександра Ничипорука, прот. Іоана Юрчука, протоієрея Віталія Баранчука та диякона Олександра Ничипорука.

Постійних прихожан до сотні душ. В Недільній школі, котра діє при храмі навчається  до тридцяти дітей, яку веде Марчук Роман Миколайович.